Haber

Müjdat Gezen’den Muharrem İnce’ye mektup: Aday olursan Erdoğan’ın dileği kabul olur.

Sanatçı Müjdat Gezen, bugün CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecek olan Cumhuriyet gazetesindeki köşesinden Vatan Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye seslendi. Müjdat Gezen, Muharrem İnce’nin adaylığından vazgeçmemesi halinde seçimlerin ikinci cinsiyet için yapılacağını belirtti.

Müjdat Gezen’in mektubu şöyle:

Sevgili Muharrem İnce…

Seni gerçekten sevdiğimi biliyorsun. Bir kere samimiysen, samimisindir. sen bir öğretmensin Düşündüm, taşındım, “Sana bu mektubu yazsam mı, yazmasam mı?” Sonunda, dürüstlüğüne olan inancım galip geldi. Ve yazmaya karar verdim.

Bildiğiniz gibi okulumda yediden yetmişe kadar öğrencilerim var. Toplam yaklaşık yedi yüz. Onları ebeveynleriyle çarpıştırdığınızda çok büyük bir kalabalık oluşuyor. Çabucak, tüm fikir, aday olduğunuzda, Millet İttifakının oy kaybedeceğidir. Seçim ikinci cinsiyete bırakılacak. Ve Erdoğan ne istiyorsa o olacak. Bildiğim kadarıyla sen çok iyi bir demokratsın. Durumu zihninizde bir kez daha gözden geçirin. Türkiye kritik bir dönemeçte. Senin gibi vatansever bir insanın daha sonra zor durumda kalmasına dayanamıyorum.

Sevgili kardeşim, gerisi sana kalmış.

Her iki durumda da, rica ederim.

Sevgi ve saygılarımla…

han-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu